Достапни линкови

Новинарите го исвиркаа Вељаноски, а СДСМ на уличен парламент


Претставниците на медиумите денеска го исвиркаа претседателот на Собранието Трајко Вељаноски и со извици „Уа!!!“ ја напуштија галеријата, револтирани од исфрлањето на новинарите од Собранието во понеделникот. Ова се случи во моментот кога Вељаноски ја отвораше седницата за пратенички прашања. Во меѓувреме спроти Собранието, опозициската СДСМ организираше импровизирана улична сесија со прашања до премиерот Груевски.

XS
SM
MD
LG