Достапни линкови

Борците од НОБ си го бранат имотот


Борците од НОБ си го бранат имотот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Борците од НОБ протестираа против одлуката на судските власти за одземање на имотот и работните простории на Сојузот на борци на Македонија. Според нив чинот преставува сквернавење на македонската борба и срамно понижување на учесниците во неа.

Категории

XS
SM
MD
LG