Достапни линкови

Ирачкиот претседател Талабани претрпел мозочен удар


Ирачкиот претседател Џалал Талабани претрпел мозочен удар и е во бесознание, изјави портпаролот на ирачкиот премиер Али Мусави, додавајќи дека лекарите се уште не решиле дали претседателот ќе биде третиран во Багдад или во странство. Талабани се онесвестил вчера и од тогаш се наоѓа во бесознание.
XS
SM
MD
LG