Достапни линкови

Временска прогноза- врнежливо


Времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините над 1.700 метри надморска височина ќе паѓа снег. Ќе дува слаб јужен ветер.
Температурата ќе се движи од шест до 15 степени.
Во Скопје ќе биде облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб јужен ветер.Температурата ќе достигне до 12 степени.
XS
SM
MD
LG