Достапни линкови

Напад на бомбаш самоубиец во Пакистан


Најмалку 13 лица загинаа во напад на бомбаш самоубиец во градот каде се наоѓа штабот на пакистанската војска. Експлозијата се случила во близина на џамија во Равалпинди, во близина на главниот град на земјата Исламбад. За сега никој нема превземено одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG