Достапни линкови

Родители маршираа со детски колички


Мајки со детски колички, родители под рака со децата и свештени лица, денеска излегоа на мирен марш низ скопските улици под мотото „ марш за за семејството и детските колички“ Маршот го организираше Коалиција за живот а целта како што велат од таму е подигнување на свеста за семејството и неговата фунција во општеството, заради рапидното намалување на стапката на наталитет и загрозувањето на семејните вредности.
XS
SM
MD
LG