Достапни линкови

Тројца убиени во Милвоки


Тројца загинале а четворица се повредени во вооружен напад во спа центар во Милвоки во сојузната држава Висконсин, соопштија американските власти. Осомничениот 45 годипен напаѓач бил пронајден мртов на местото на инцидентот и се верува дека се самозастрелал. Инцидентот најверојатно настанал поради семејни проблеми.
XS
SM
MD
LG