Достапни линкови

Македонија ја победи Србија


Македонската фудбалска репрезентација ја забележа првата победа во квалификациите за СП 2014 во Бразил, откако вечерва на „Филип Втори“ во Скопје пред 20.000 гледачи ја совлада Србија со 1:0. Голот го даде Агим Ибраими во 59-тата минута.Македонија со оваа победа сега се израмни со Србија во табелата на А групата со по четири бода. На врвот на табелата се Белгија и Хрватска со по 10 бода.
XS
SM
MD
LG