Достапни линкови

Временска прогноза - Заладување за 10 степени


Архивска фотографија.
Времето денеска ќе биде ветровито и свежо. Претпладне ќе биде променливо облачно со локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува засилен, на места силен северен ветер.

Дневната температура ќе опадне во просек за околу 7 до 10 степени и ќе се движи во интервал од 14 до 23 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 19 степени.
XS
SM
MD
LG