Достапни линкови

САД и Арапската лига потпишаа меморандум за разбирање


Претставници на Соединетите американски држави и Арапската лига потпишаа меморандум за интензивирање на дијалогот. Документот во Њујорк го потпишаа американскиот државен секретар Хилари Клинтон и генералниот секретар на лигата Набил ал Араби. Клинтон изјави дека последните случувања ја демонстрираат важноста за подобрување на дијалогот меѓу САД и арапскиот свет.
XS
SM
MD
LG