Достапни линкови

Четворица уапсени во врска со нападите на американскиот конзулат во Либија


Министерот за внатрешни работи на Либија Фавзи Абдел Ал изјави дека четворица биле уапсени под сомненија за инволвираност во нападот на американскиот конзулат во Бенгази минатата недела. Лидерот на Либијскиот национален конгрес Мухамед Магариеф претходно изјави дека 50 лица биле приведени во врска со инцидентот. Абдел Ал рече дека најверојатно станувало збор за 50 лица за кои постоеле сомненија при истрагата.
XS
SM
MD
LG