Достапни линкови

Русија - 10 сватови загинале во сообраќајна несреќа


Најмалку 10 луѓе загинале во сообраќајна несреќа во Русија, соопштија руските власти. Тие велат дека комбето кое превезувало сватови кои патувале на свадба се превртело во текот на ноќта и налетало на камион. Во сударот загинале 9 патници од комбето и нивниот возач. Тие патувале на свадба во соседното село.
XS
SM
MD
LG