Достапни линкови

Армстронг ќе биде погребан во море


Првиот човек кој стапна на месечината, американецот Нил Армстронг ќе биде погребан во море, изјавил портпаролот на семејствотро, не наведувајќи повеќе детали околу времето и точното место. Јавната меморијална служба е закажана за 13 септември во Националната катедрала во Вашингтон и истата ќе биде пренесувана во живо од телевизијата НАСА. Приватната служба за Армстронг, кој почина на 83 годишна возраст од компликации по кардиоваскуларна операција, беше одржана во Охајо.
XS
SM
MD
LG