Достапни линкови

Во Јемен убиени 5 членови на Ал Каеда


Пет луѓе за кои се верува дека се припадници на Ал Каеда се убиени денеска при воздушни напади на американските сили во Јемен, сооптшија тамошните власти.
Според нивните податоци при воздушниот напад во градот Хадрамавт била погодена куќа во која биле сместени припадниците на Ал Каеда.
XS
SM
MD
LG