Достапни линкови

Вооружена група застрелала седум лица во Пакистан


Вооружена група на мажи застрелал седум шиитски муслимани во два оделни инциденти во пакистанската покраина Балучистан. Полицијата соопшти дека во првиот инцидент четворица вооружени лица на два моторцикли убиле 5 продавачи на зеленчук, додека во вториот инцидент две лица убиле двајца минувачи.
XS
SM
MD
LG