Достапни линкови

Автомобил бомба во Пешевар - 6 загинати.


архива
Автомобил бомба експлодира на пазар во Пешевар - северозападен Пакистан.
При тоа загинале 6 а биле ранети 11 луѓе.
Засега никој не ја презеде одговорноста.
Слични акции чија цел се цивили во Пешевар преземаа талибанците.
XS
SM
MD
LG