Достапни линкови

Експлозија во Чеченија, загинат еден полицаец


Чеченија
Еден полицаец загинал, а уште двајца биле поведени денеска изутрина во Чеченија кога експлодирала бомба во возилото со кое се превезувале. Засега не е познато кој ја поставил бомбата. Официјалните безбедносни сили во Чеченија се честа цел на екстремистички милитанти.
XS
SM
MD
LG