Достапни линкови

Во несреќа загинале војници во Југоисточна Турција


Најмалку десет луѓе загинале денеска во сообраќајна несреќа на минибус, кој превезувал турски војници во округот Шрнак, во Југоисточна Турција.
Возачот изгубил контрола над возилото, по што минибусот излетал од патот во провалија.
Во несреќата загинал возачот на минибусот, а останатите девтмина загинати се војници. Останатите повредени се пренесени во болница.
XS
SM
MD
LG