Достапни линкови

Протести против поскапувањата


Неколку стотици граѓани денеска излегоа да протестираат против поскапувањата на струјата, парното и бензинот. Тие побараа враќање на дневната евтина тарифа за електрична енергија, а цената на струјата и парното да биде иста како во 2008 година, да се повлече новиот Правилник на АД Топлификација и да се намалат цените на нафтените деривати во согласност со стандардот на живеење.

XS
SM
MD
LG