Достапни линкови

Елиминирана самоубиствена група во Кабул


Најмалку 8-мина бунтовници, кои планирале самоубиствени напади, биле убиени во акција на авганистанските сили во Кабул. Според официјални претставници во Кабул, при акцијата на авганистанските сили имало повеќечасовна престрелка со бунтовниците кај кои биле пронајдени самоубиствени појаси, ракети и автомати, како и комбе полно со експлозив.
XS
SM
MD
LG