Достапни линкови

Путин- НАТО треба да останат во Авганистан


Рускиот претседател Владимир Путин.
Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека војниците на НАТО треба да останат во Авганистан се додека не ја завршат нивната задача. Путин изјави дека е жално што земјите кои учествуваат во операциите во Авганистан размислува за тоа како да се повлечат од таму. Тој посочи дека земјите членки на НАТО, кои го презедоа товарот, тој товар треба да го носат до крај. Поголемиот дел од НАТО војници се очекува да се повлечат од Авганистан во 2014 година.
XS
SM
MD
LG