Достапни линкови

Ромни во посета на Израел


Мит Ромни.
Републиканскиот претседателскиот кандидат САД Мит Ромни кој е во посета во Израел денеска треба да одржи разговори со израелските и со палестинските лидери. Ромни ќе се сретне со израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, со претседателот Шимон Перес, со политичари од опозицијата, како и со палестинскиот премиер Салам Фајад. Тој пред да го напушти Ерусалим ќе биде домаќин на вечера на која ќе се собираат сретства за неговата изборна кампања. По Израел, Ромни заминува за Полска - третата и последна станица на неговата турнеја која започна со посетата на Велика Британија.
XS
SM
MD
LG