Достапни линкови

Во Јалта, разговори меѓу Путин и Јанукович


Владимир Путин
Економската соработка и украинското учество во регионалните иницијативи предводени од Русија, како царинската унија, се во центарот на разговорите меѓу претседателите на двете земји Владимир Путин и Виктор Јанукович денеска во Јалта. Според статистиката, трговската размена меѓу Русија и Украина во минатата година се зголеми за 26 насто и изнесува 50 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG