Достапни линкови

Бан Ки Мун во посета на земјите од Западен Балкан


Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун.
Генералниот секретар на ОН Бан Ки Мун на 24 јули ќе го посети Косово, јави денеска радиотелевизија Косово повикувајќи се на информации од УМНИК.
Бан Ки Мун на 19 јули ќе ја започне повеќедневната посета на земјите од Западен Балкан.
XS
SM
MD
LG