Достапни линкови

Давитоглу: Авионот беше на тренинг мисија


Турскиот воен авион бил на тренинг мисија на 13 милји од Сиријското крајбрежје кога бил соборен во петокот, изјави денеска турскиот министер за надворешни работи. Ахмет Давитоглу дополни дека леталото вршело тестови на турскиот одбрамбен систем, не било опремено со било какво оружје и не било во било каква операција против Сирија.
XS
SM
MD
LG