Достапни линкови

Скок на цената на нафтата во Азија


Секретарот на ОПЕК Абдула Ел Бадри
Цените на нафтата пораснаа на берзите во Азија откако ОПЕК реши да го остави нивото на производство на исто ниво, Еден барел се продава за 85 долари или за два долари повеке од претходно оваа недела.
ОПЕК го одби барањето на Венецуела и Иран за намалување на производството за 1,6 милиони барели со цел нафтата да добие повисоки цена.
Како и да е, секретарот на ОПЕК Абдула Ел Бадри изјазви дека очекува некои земји неофицијално да го намалат производството.
XS
SM
MD
LG