Достапни линкови

Во Грција намалени државните приходи


Државните приходи на Грција за првите пет месеци од годинава, како што соопшти грчкото Министерство за финансии, се загрижувачки поради задоцнетото поднесување даночни пријави. Министерството исто така проценува дека државните резерви ќе издржат до 20 јули, наместо претходните прогнози дека ќе траат до крајот на јуни. Инаку, извори од Министерството за финансии соопштија дека државата моментално има не повеќе од две милијарди евра.
XS
SM
MD
LG