Достапни линкови

Сергеј Лавров во посета на Иран


Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска ќе го посети Иран, каде што ќе има средби со високи претставници на оваа земја.
Посетата доаѓа пред состанокот на претставници на големите сили со Иран во врска со неговата нуклеарна програма, што ќе биде одржан во идната недела во Москва.
XS
SM
MD
LG