Достапни линкови

Седма титула за Надал на Ролан Гарос во Париз


Рафаел Надал
Рафаел Надал го освои Грен Слем турнирирот во Париз Ролан Гарос откако го совлада Новак Ѓоковиќ во финалето со 3:1. Станува збор за седма рекордна титула на шпанскиот тенисер. Мечот беше прекинат вчера во четвртиот сет со предност од 2:1 во сетови за Надал. Четвртиот одлучувачки сет продолжи денес - Надал го освои со 7:5, со двојна сервис грешка на Ѓоковиќ.
XS
SM
MD
LG