Достапни линкови

Украина дебитира како домаќин на ЕУРО 2012


Европското првенство во фудбал денеска продолжува во Украина со мечот меѓу Холандија и Данска во Харкив, а потоа во Лвов и со натпреварот меѓу Германија и Португалија. ЕУРО 2012 беше отворено вчера во Полска. Во првиот натпревар во Варшава полската и грчката репрезентација играа нерешено, додека во Вроцлав Русија ја победи Чешка со 4:1.
XS
SM
MD
LG