Достапни линкови

Холандија се откажа од организација на ЕП за ракометарки


Европската ракометна федерација (ЕХФ) официјално објави дека Холандија се откажала од организацијата на првенството на Европа за ракометарките, планирано од 4 до 16 декември 2012 година. Холанѓаните денеска испратиле пишана одлука за тоа во седиштето на ЕХФ во Виена.ЕХФ е во преговори со неколку федерации околу пронаоѓање резервно решение. Ждрепката закажана за 6 јуни во Ротердам е откажана, а новиот датум ќе биде дополнително објавен.
XS
SM
MD
LG