Достапни линкови

Владина делегација во посета на Шведска


Делегација на Владата на Република Македонија предводена од премиерот Никола Груевски од денеска до 8 јуни 2012 година ќе ги посети Шведска, Финска, Данска и Норвешка, каде што е предвидено да се остварат средби на политичко ниво, како и бизнис презентации на Македонија пред инвеститори од овие земји.Во состав на делегацијата ќе бидат и вицепремиерот задолжен за економски прашања Владимир Пешевск и министрите за привлекување странски инвестиции Веле Самак и Бил Павлески.
XS
SM
MD
LG