Достапни линкови

Човечко стопало испратено до владејачката партија во Канада


Архивска фотографија: Лидерот на канадската конзервативна партија Стивен Харпер и неговата ќерка Рејчел ја слават изборната победа на конзервативците на 2 мај 2011 година.
Канадската полиција соопшти дека во седиштето на владејачката Конзервативна партија во земјата вчера по пошта било испратено отсечено човечко стопало. Пакетот не бил испратен до конкретна личност. Медиумите објавија дека полицијата во Монтреал ја испитува поврзаноста на ногата со човечко торзо пронајдено во куп ѓубре позади една станбена зграда.
XS
SM
MD
LG