Достапни линкови

Казнет руски опозициски лидер


Опозицискиот лидер Јашин
Рускиот лидер на опозициското движење Солидарност Илиј Јашин доби 10-дневна казна затвор поради непочитување на полициски службеник. Тој беше уапсен во средата вечерта на плоштадот во Москва каде што се собираат таканаречените„Анти-Путин“ демонстрантите. Полицијата притворила уште најмалку 6-мина опозициски активисти при обидот да ги спречи демонстрантите да пстават шатори на плоштадот.
XS
SM
MD
LG