Достапни линкови

Оланд - првата дестинација ќе биде Берлин


Ново избраниот француски Претседател Франсоа Оланд изјави дека неговото прво патување ќе биде за Берлин за да дискутира за кризата во Еврозоната со канцеларката Ангела Меркел.
Оланд изјави дека сака да преговара за германскиот план за фискална дисциплина што беше потпишан од 25 земји на Европската Унија.
Неговиот претходник Никола Саркози силно го подржуваше овој договор.
XS
SM
MD
LG