Достапни линкови

Бродска несреќа во реката Брамапутра во Индија


Брамапутра
Преставник на индиските власти соопшти дека се откриени 103 тела во реката Брамапутра по бродската несреќа која се случи синоќа.
На бродот имало 350 патници, од кои над 100 биле спасени, а 100 тина се водат за исчезнати.
Причина за несреќата, според властите, биле лошите временски услови.
XS
SM
MD
LG