Достапни линкови

Бан Ки Мун во посета на Мјанмар


Генералниот секретар на Обединетите нации Бан Ки Мун пристигна во Мјанмар, земја во југоисточна Азија која неодамна се ослободи од децении војничко владеење. Бан ќе се сретне со нобеловецот Аунг Су Кји, кој е и поранешен политички затвореник. Генералниот секретар на светската организација исто така ќе се сретне и со претседателот Теин Сеин и ќе има обраќање пред пратениците во парламентот.
XS
SM
MD
LG