Достапни линкови

Дачиќ-ќе се кандидирам ако претседателските избори се на 6 мај


Српскиот заменик премиер Ивица Дачиќ
Српскиот заменик премиер Ивица Дачиќ денеска во Москва изјави дека ќе се канидира на претседателските избори доколу тие бидат распишани на 6 мај. Дачиќ се противи претседателските избори да се оддржат во исто време со парламентарните и локалните избори, бидејќи тоа е непотребно и не им дава на сите партии исти услови за кампања.
Распишувањето на претседателските избори, според него, е обид на ДС и СНС да формираат двопартиска политика во Србија, но тие ќе се изненадат колку е силна „трета Србија“.
XS
SM
MD
LG