Достапни линкови

Папата ги повика Мексиканците да и се спротистават на дрогата


Папата Бенедикт ги повика Мексиканците смело да ги промовирираат мирот и правдата во нивната земја, каде што убиствена војна со дрогата доведе до десетици илјади смртни случаи. На својот последен ден во Мексико, Папата одржа миса за околу 300.000 луѓе во парк во централниот дел на Мексико.
Папата Бенедикт, кој денеска заминува за Куба го потенцирал проблемот на трговијата со дрога и насилството пред новинарите во авионот што го донесе од Рим во Мексико на 23 март.
XS
SM
MD
LG