Достапни линкови

Студентски протести во Авганистан


Неколку стотици студенти демонстрираа во авганистанскиот град Џалалабад во знак на протест поради убивањето на 16 цивили од страна на еден американски војник пред два дена. Тие извикувале антиамерикански пораки и барале судењето против војникот да биде јавно. Во Авганистан се зголеми антиамериканското расположение откако во минатиот месец во една воена база во близина на Кабул беа запалени копии на Куранот.
XS
SM
MD
LG