Достапни линкови

Воздушен напад врз припадниците на Ал Каеда во Јемен


Припадници на Ал Каеда во јужен Јемен биле мета на воздушни напади, според извештаите. Од 18 до 45 милитанти загинале во Бајда во близина на градот Јаар кој го контролираат бунтовниците. Воздушните напади биле извршени од американски воени авиони, но засега нема независни информации.
Потпаролот на американската централна команда ТГ. Трјлор одби да даде коментар за улогата на САД во нападите.
XS
SM
MD
LG