Достапни линкови

Попоски се сретна со генералниот секретар на Советот за регионална соработка на ЈИЕ


Министерот за надворешни работи Никола Попоски
Министерот за надворешни работи Никола Попоски денеска во Скопје се сретна со генералниот секретар на Советот за регионална соработка во Југоисточна Европа Хидо Бишчевич. Според соопштението на МНР, тие разговарале за проектите и за актуелните состојби во регионот на Југоисточна Европа, особено од аспект на европските интегративни процеси.
Попоски укажал дека Македонија сериозно и посветено се подготвува за претстојното претседавање со Процесот за соработка во ЈИЕ, кое ќе го преземе во јуни годинава.
XS
SM
MD
LG