Достапни линкови

САД- Републиканците подготвени за „супер вторник“


Мит Ромни
Републиканската партија се подготвува за таканаречениот „супер вторник“ кога во десет сојузни американски држави се бираат претседателски кандидат за изборите во ноември. Денешните избори може да ги разјаснат дилемите за тоа кој ќе се соочи со актуелниот претседател Барак Обама на изборите во ноември. Анкетите покажуваат дека тројца од четирите кандидати - Мит Ромни, Рик Санторум и Њут Гингрич ќе ги земат гласовите од по најмалку една држава.
XS
SM
MD
LG