Достапни линкови

Ахмадинеџад - за проблемите се виновни странците


Сите проблеми во регионот се резултата на мешањето на странците, изјави иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад при посетата на Исламабад каде се среќава самит со неговите колеги од Пакистан и Авганистан Асиф Али Зардари и Хамид Карзаи
Според Ахмадинеџад, странските сили не сакаат развој на тие народи, Тој не прецизираше за кои странски сили станува збор.
Како што е познато, Иран се соочува со санкции од западните земји поради контроверзната нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG