Достапни линкови

НАТО призна дека неколку деца загинале при операциите во Авганистан


Американските сили на НАТО во Авганистан признаа дека неколку деца загинале за време на воените операции во северноисточната покраина Каписа, но не соопштија дали Алијансата треба да ја преземе одговорноста.
Авганистанскиот претседател Хамид Карзаи ги осуди воздушните напади и нареди да се спроведе истрага за смртта на осумте деца, кои загинаа на 8 февруари.
XS
SM
MD
LG