Достапни линкови

Пратениците на Тимошенко го прекинаа говорот на Јанукович


Украинскиот претседател Виктор Јанукович на првата седница на Парламентот
Десетина пратеници од партијата на поранешниот премиер на Украина, Јулија Тимошенко го прекинаа говорот на претседателот Виктор Јанукович на отварањето на првата седница на Парламентот. Тие бараат слобода за Тимошенко, која се наоѓа во затвор за злоупотреба на функцијата.
Нејзините приврзаници сметаат дека пресудата на Тимошенко била политички мотивирана.
XS
SM
MD
LG