Достапни линкови

Груевски ќе се сретне со неговиот турски колега Ердоган


Премиерот Никола Груевски
Премиерот Никола Груевски денеска попладне во Анкара ќе се сретне со неговиот турски колега Реџеп Таип Ердоган. Централна тема на разговорот меѓу двајцата премиери ќе биде интеграцијата на Македонија во НАТО.
Средбата на Груевски со Ердоган е дел од активностите на премиерот за презентација на националните интереси и на придобивките кои ќе ги имаат другите земји од членството на Македонија во НАТО.
XS
SM
MD
LG