Достапни линкови

Обама ќе се сретне со грузискиот претседател


Барак Обама
Американскиот претседател Барак Обама ќе се сретне со неговиот грузиски колега Михаил Сакашвили во Белата куќа во Вашингтон. Разговорите меѓу двајцата лидери ќе се фокусираат на регионалната безбедност и демократските реформи во Грузија во пресрет на парламентарните избори во земјата. Обама и Сакашвили се среќаваат во услови кога Грузија и САД одбележуваат дваесет години од дипломатските односи.
XS
SM
MD
LG