Достапни линкови

Провладини протести во Русија


од неодамнешните протести за фер избори во Русија
Руската полиција соопшти дека 15.000 лица се собрале на провладини протести во градот Јекатеинбург, со цел да ја подржат кандидатурата на Владимир Путин за уште еден мандат во рускиот Кремљин. Маршот наводно го организирале провладини синдикални организации а на собирот присуствувале работници. Провладиниот протест се случува по серија демонстрации против Путин на кои учествуваа припадници на руската средна класа.
XS
SM
MD
LG