Достапни линкови

Обама ги повика Демократите и Републиканците на соработка во Конгресот


Американскиот претседател Барак Обама ги повика денеска Републиканците и Демократите да соработуваат во Конгресот, да ги остават настрана своите лични амбиции и да работат заеднички за важните прашања. Во неделното радио и интернет обраќање, Обама оцени дека такитиката на опструкции е погрешна и оти и двете партии треба да ги подржат номинациите за правосудни и функциите за јавните сервиси во наредните три месеци.
XS
SM
MD
LG